| Device Type | Ultrasonic |
| Mounting Type | Threaded |
| Switch Output | RS485 |
| Body Material | ABS |
| Cable Length | 2m |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Maximum Operating Temperature | -75°C |
| Maximum dc Voltage | 30V dc |
| Thread Size | M30 x 1.5 |
| Series | PW40 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.