| Device Type | Pressure |
| Mounting Type | Cable |
| Body Material | Stainless Steel |
| Cable Length | 10m |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
| Maximum dc Voltage | 30V |
| Maximum Current | 25 mA |
| Maximum Pressure | 1bar |
| Measurement Range | 10m |
| Series | LFH |
| Current Rating | 25 mA |
| Standards Met | CE Certified |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.