| Device Type | Vibrating Level Switch |
| Mounting Type | G1/2 Thread, Vertical/Horizontal |
| Switch Output | PNP NO/NC |
| Body Material | PEI, Stainless Steel |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
| Maximum dc Voltage | 35V |
| Maximum Current | 250 mA |
| Maximum Pressure | 64bar |
| Series | LFV200 |
| Current Rating | 250 mA |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.