| Series | WSU/WEU26-3 |
| Beam Resolution | 30mm |
| Component Type | Receiver |
| Safety Type | 4 |
| PL (EN ISO 13849-1) | PL e |
| PL EN ISO 13849-1 | PL e |
| Number Of Beams | 1 |
| Maximum Scanning Distance | 70m |
| Maximum Response Time | 22000 μs |
| Supply Voltage | 19.2 → 28.8 V dc |
| Length | 116mm |
| Height | 156mm |
| Dimensions | 50 x 156 x 116 mm |
| Width | 50mm |
| Terminal Type | PG Gland (13,5) |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.