| Range | Preventa |
| Series | XU2S |
| Component Type | Receiver, Sender |
| Maximum Scanning Distance | 8m |
| Safety Type | 2 |
| PL EN ISO 13849-1 | c |
| Maximum Response Time | 25 ms |
| Terminal Type | Cable |
| Product Length | 120mm |
| Protective Height | 8m |
| Length | 120mm |
| Height | 77.5mm |
| Application | Body |
| Width | 45mm |
| Features | EDM, Muting |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.