| Encoder Technology | Linear Measuring |
| Stroke | 200mm |
| IP Rating | IP65 |
| Overall Height | 8.6mm |
| Overall Width | 28.1mm |
| Overall Depth | 227mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.