| Pressure Reading Type | Differential |
| Minimum Pressure Reading | 15bar |
| Maximum Pressure Reading | 15bar |
| Media Measured | Gas |
| Electrical Connection | Screw |
| Maximum Current | 2 A |
| Series | Eaton Moeller |
| Supply Voltage | 0 → 230 V |
| IP Rating | IP65 |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.