| Pressure Reading Type | Gauge |
| Minimum Pressure Reading | 0bar |
| Maximum Pressure Reading | 7bar |
| Accuracy | ±0.1 % |
| Output Type | Digital |
| Media Measured | Gas, Liquid Level |
| Supply Voltage | 3.6 V dc |
| Interface | I2C |
| IP Rating | IP66 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.