| Pressure Reading Type | Gauge |
| Minimum Pressure Reading | 0psi |
| Maximum Pressure Reading | 500psi |
| Accuracy | 1.5 % |
| Output Type | Analogue |
| Media Measured | Gas, Liquid Level |
| Supply Voltage | 9 V |
| IP Rating | IP67 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.