| Pressure Reading Type | Relative |
| Minimum Pressure Reading | 0bar |
| Maximum Pressure Reading | 100bar |
| Accuracy | ± 0.25 % |
| Output Type | NO/NC, PNP/NPN |
| Process Connection | G1/4 |
| Supply Voltage | 18 → 33 V |
| Interface | IO-Link |
| IP Rating | IP6K6K / 6K7 / 6K9K |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.