| Sensor Technology | Inductive |
| Thread Size | M4 x 0.5 |
| Body Style | Barrel |
| Output Type | PNP |
| Detection Range | 0.6 mm |
| Terminal Type | 2 m, 3-wire, Cable |
| Supply Voltage | 10 → 30 V dc |
| IP Rating | IP67 |
| Length | 22mm |
| Housing Material | Stainless Steel |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.