| Operating Voltage | 24V dc |
| Number of Ports | 12 |
| Connector Size | M12 |
| Protocol Type | EtherCAT |
| Series | LioN-X |
| Communication Protocol | IO-LINK |
| Weight | 500g |
| Housing Material | Metal, Zinc Die-Cast |
| IP Rating | IP65, IP67, IP69K |
| Interface | IO-Link |
| Temperature Range | -20 → +60 °C |
| Cable Length | 20m |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.