| Gauge Resistance | 6kΩ |
| Terminal Type | Wire Lead |
| Maximum dc Voltage | 10V |
| Length | 11.1mm |
| Width | 12.7mm |
| Depth | 10.3mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Dimensions | 11.1 x 12.7 x 10.3 mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.