| Thermistor Type | NTC |
| Minimum Temperature Sensed | -35°C |
| Maximum Temperature Sensed | +105°C |
| Probe Diameter | 5mm |
| Probe Length | 20mm |
| Cable Length | 1m |
| Accuracy | ±0.22 °C |
| Termination Type | Cable |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.