| Battery Sizes Charged | 9V, AA, AAA |
| Chemistries Charged | NiMH |
| Plug Type | UK |
| Number of Batteries Charged | 4 |
| Batteries Included | No |
| Model Number | 1001-0094-44-520 |
| Weight | 158g |
| Dimensions | 124.5 x 72.1 x 61.9mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.