| Battery Sizes Charged | Battery Pack |
| Chemistries Charged | NiCd, NiMH |
| Number of Cells Charged | 3 → 10 |
| Plug Type | AUS, EU, UK, USA |
| Input Voltage | 100 → 240V ac |
| Weight | 215g |
| Output Connectors | Plug |
| Dimensions | 118 x 62 x 88mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.