| Chemistries Charged | Lead Acid |
| Output Voltage | 12V |
| Charge Current | 350mA |
| Plug Type | EU, UK |
| Number of Batteries Charged | 1 |
| Input Voltage | 100 → 240V ac |
| Batteries Included | No |
| Model Number | BCA 120-350 |
| Dimensions | 74 x 44 x 34mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.