| Battery Sizes Charged | AA, AAA |
| Chemistries Charged | NiMH |
| Output Voltage | 1.2V |
| Charge Current | 400mA, 800mA |
| Number of Batteries Charged | 2 |
| Input Voltage | 5V dc |
| Batteries Included | Yes |
| Model Number | Comfort Mini |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.