| Battery Sizes Charged | 12 V |
| Chemistries Charged | LiFePO4 |
| Output Voltage | 13.3 V </arrow> 15.8V |
| Charge Current | 2.9A |
| Plug Type | EU |
| Number of Batteries Charged | 1 |
| Input Voltage | 220 → 240V |
| Battery Type Charged | Automotive |
| Batteries Included | No |
| Maximum Output Power | 395W |
| Number of Charge Stages | 4 |
| Model Number | PRO25S |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.