| Chemistries Charged | Lead Acid |
| Output Voltage | 13.8V |
| Charge Current | 11A |
| Number of Batteries Charged | 1 |
| Input Voltage | 90 → 264V ac |
| Batteries Included | No |
| Weight | 1.7kg |
| Dimensions | 110 x 58 x 226mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.