| Battery Sizes Charged | 24 V |
| Chemistries Charged | Lead Acid |
| Output Voltage | 24V |
| Charge Current | 5 A, 10A |
| Plug Type | EU |
| Input Voltage | 90 → 264V ac |
| Number of Charge Stages | 3 |
| Model Number | 2043 |
| Weight | 1.4kg |
| Dimensions | 210 x 148 x 58mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.