| Chemistries Charged | Lead Acid |
| Output Voltage | 14.7V |
| Charge Current | 650mA |
| Plug Type | EU |
| Number of Batteries Charged | 1 |
| Input Voltage | 230V ac |
| Batteries Included | No |
| Weight | 450g |
| Dimensions | 100 x 51 x 63mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.