| Chemistries Charged | Lead Acid |
| Output Voltage | 24V |
| Charge Current | 500mA |
| Number of Batteries Charged | 1 |
| Input Voltage | 90 → 264V ac |
| Batteries Included | No |
| Maximum Output Power | 12W |
| Number of Charge Stages | 3 |
| Weight | 120g |
| Dimensions | 90 x 45 x 32mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.