| Chemistries Charged | Lead Acid |
| Output Voltage | 24V |
| Charge Current | 5A |
| Plug Type | UK |
| Number of Batteries Charged | 1 |
| Input Voltage | 190 → 264V ac |
| Batteries Included | No |
| Maximum Output Power | 120W |
| Number of Charge Stages | 3 |
| Weight | 1.5kg |
| Dimensions | 184 x 171 x 54mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.