| Chemistries Charged | Lead Acid |
| Output Voltage | 54.8V |
| Number of Cells Charged | 1 → 4 |
| Charge Current | 10A |
| Plug Type | EU, UK |
| Input Voltage | 195→ 264V ac |
| Batteries Included | No |
| Maximum Output Power | 600W |
| Number of Charge Stages | 3 |
| Weight | 3.5kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.