| Chemistries Charged | Lead Acid |
| Output Voltage | 13.7V |
| Number of Cells Charged | 1 |
| Charge Current | 7A |
| Plug Type | EU, UK |
| Number of Batteries Charged | 1 |
| Input Voltage | 90→ 264V ac |
| Batteries Included | No |
| Maximum Output Power | 105W |
| Number of Charge Stages | 3 |
| Weight | 0.8kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.