| Chemistries Charged | Lead Acid |
| Output Voltage | 12V |
| Charge Current | 10A |
| Plug Type | EU |
| Number of Batteries Charged | 1 |
| Input Voltage | 115 V ac, 230 V ac |
| Batteries Included | No |
| Number of Charge Stages | 3 |
| Weight | 800g |
| Dimensions | 186 x 88 x 47.5mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.