| Battery Sizes Charged | Battery Pack |
| Chemistries Charged | Lithium-Ion |
| Number of Cells Charged | 2 |
| Plug Type | Worldwide |
| Input Voltage | 100 → 240V ac |
| Weight | 140g |
| Output Connectors | Push-On |
| Dimensions | 51.5 x 34 x 87.5mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.