| Chemistries Charged | Lead Acid |
| Output Voltage | 13.65V |
| Charge Current | 4A |
| Plug Type | EU, UK |
| Number of Batteries Charged | 1 |
| Input Voltage | 220 → 260V ac |
| Batteries Included | No |
| Weight | 620g |
| Dimensions | 164 x 85 x 55mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.