| Capacity | 800mAh |
| Nominal Voltage | 12V |
| Terminal Type | Plug In |
| Flame Resistant | No |
| Dimensions | 96 x 62 x 25mm |
| Designed for Cyclic Application | No |
| Designed High Rate Application | No |
| Weight | Yuasa YUVOLT |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.