| Model Number | MFN00114 |
| Size | SC |
| IEC Name | 10KR23/42 |
| Nominal Voltage | 12V |
| Capacity | 1.3Ah |
| Chemistry | NiCd |
| Terminal Type | Tags |
| Operating Temperature Range | RS PRO |
| Maximum Operating Temperature | -30 → +65°C |
| Minimum Operating Temperature | +65°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.