| Model Number | MGN0680 |
| Size | AA |
| IEC Name | 16KR15/48 |
| Nominal Voltage | 19.2V |
| Capacity | 700mAh |
| Chemistry | NiCd |
| Terminal Type | Plug In |
| Operating Temperature Range | RS PRO |
| Maximum Operating Temperature | -30 → +60°C |
| Minimum Operating Temperature | +60°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.