| Number of Cores | 1 |
| Insulation material | PE |
| Outer Diameter | 4.5mm |
| Length | 100m |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Sheath Colour | Black |
| Core Strands | 1/0.6 mm |
| Screen Type | Aluminium Foil |
| Size of Strands | 0.6 mm |
| Number of Strands | 1 |
| Conductor Material | Oxygen Free Copper |
| Cable Shape | Single Core |
| Sheath Material | Polyvinyl Chloride PVC |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.