| Audio Cable Type | Speaker Cable |
| Number of Cores | 2 |
| Cross Sectional Area | 0.34 mm² |
| Insulation material | PVC |
| Outer Diameter | 1.8mm |
| Length | 100m |
| CPR Certification | Fca |
| Maximum Operating Temperature | +80°C |
| Sheath Colour | Grey |
| Core Strands | 7/0.25 mm |
| Voltage Rating | 60 V |
| Conductor Material | Bare Copper |
| Cable Shape | Twin Core |
| Sheath Material | PVC |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.