| Hole Diameter | 38.1mm |
| Material | Nylon 66 |
| Plug Type | Blanking |
| Diameter | 42.1mm |
| Threaded/Unthreaded | Unthreaded |
| Colour | Black |
| Standards Met | UL 94V-2 |
| For Use With | Chassis Thickness Under 3.2 mm |
| Series | 86598 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.