| Thread Size | M40 |
| Maximum Cable Diameter | 32mm |
| Minimum Cable Diameter | 20mm |
| Material | Metal |
| Colour | Metallic |
| Series | Han CGM-M |
| IP Rating | IP68 |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
| Operating Temperature Range | -40 → +100 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.