| Thread Size | PG13.5 |
| Maximum Cable Diameter | 15mm |
| Minimum Cable Diameter | 14mm |
| Material | TPE |
| Colour | Grey |
| IP Rating | IP66 |
| Locknut Included | No |
| Maximum Operating Temperature | +90°C |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Number of Pieces | 10 |
| Standards Met | RoHS Compliant, UL |
| Kit Includes | Seal |
| Operating Temperature Range | -40 → +90 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.