| Sleeve Diameter | 0.46mm |
| Colour | Natural |
| Material | PTFE |
| Sleeve Length | 30m |
| Braided | No |
| Minimum Cable Diameter | 0.33mm |
| Maximum Cable Diameter | 0.46mm |
| Minimum Operating Temperature | -65°C |
| Maximum Operating Temperature | +260°C |
| Dielectric Strength | 55.118kV/mm |
| Wall Thickness | 0.23mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.