| Sleeve Diameter | 9.53mm |
| Colour | Black |
| Material | PVC |
| Sleeve Length | 30m |
| Minimum Cable Diameter | 9.53mm |
| Maximum Cable Diameter | 10.13mm |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Dielectric Strength | 34.3kV/mm |
| Wall Thickness | 0.64mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.