| Type | Cable Abandonment Kit |
| Inside Diameter Primary | 42mm |
| Inside Diameter (Primary) | 42mm |
| Inside Diameter Secondary | 25mm |
| Inside Diameter (Secondary) | 25mm |
| Adhesive Lined | No |
| Material | Rubber |
| Colour | Black |
| Shrunk Diameter (Primary) | 25mm |
| Shrunk Diameter Primary | 25mm |
| Series | CSCAK |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.