| Type | Heat Shrink Boot |
| Inside Diameter Primary | 16.5mm |
| Inside Diameter (Primary) | 16.5mm |
| Inside Diameter Secondary | 16.5mm |
| Inside Diameter (Secondary) | 16.5mm |
| Adhesive Lined | Yes |
| Material | Fluid Resistant Elastomer |
| Colour | Black |
| Shrunk Diameter (Primary) | 7.9mm |
| Shrunk Diameter Primary | 7.9mm |
| Shrunk Diameter (Secondary) | 3.8mm |
| Shrunk Diameter Secondary | 3.8mm |
| Series | 202A1 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.