| Type | Multi-Legged |
| Inside Diameter Primary | 22.86mm |
| Inside Diameter Secondary | 8.38mm |
| Adhesive Lined | Yes |
| Material | Modified Polyolefin |
| Number of Breakouts | 3 |
| Shrink Temperature | +121°C |
| Colour | Black |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Maximum Operating Temperature | +90°C |
| Shrunk Diameter Primary | 9.14mm |
| Shrunk Diameter Secondary | 2.29mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.