| Type | Right Angle |
| Inside Diameter Primary | 17.8mm |
| Inside Diameter (Primary) | 17.8mm |
| Inside Diameter Secondary | 9.9mm |
| Inside Diameter (Secondary) | 9.9mm |
| Adhesive Lined | No |
| Material | Fluoroelastomer |
| Number of Breakouts | 1 |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Maximum Operating Temperature | +200°C |
| Shrunk Diameter (Primary) | 7.9mm |
| Shrunk Diameter Primary | 7.9mm |
| Shrunk Diameter (Secondary) | 3.8mm |
| Shrunk Diameter Secondary | 3.8mm |
| Series | 222A1 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.