| Type | Straight |
| Inside Diameter Primary | 60mm |
| Inside Diameter (Primary) | 60mm |
| Inside Diameter Secondary | 60mm |
| Inside Diameter (Secondary) | 60mm |
| Adhesive Lined | No |
| Material | Modified Polyolefin |
| Number of Breakouts | 1 |
| Colour | Black |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Maximum Operating Temperature | +135°C |
| Shrunk Diameter (Primary) | 35.1mm |
| Shrunk Diameter Primary | 35.1mm |
| Shrunk Diameter (Secondary) | 15.7mm |
| Shrunk Diameter Secondary | 15.7mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.