| Sleeve Diameter | 4.75mm |
| Colour | Clear |
| Shrunk Diameter | 2.37mm |
| Sleeve Type | Heat Shrink |
| Adhesive Lined | No |
| Shrink Ratio | 2:1 |
| Sleeve Length | 7.62mm |
| Halogen Free | No |
| Series | FIT-350 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.