| Minimum Panel Thickness | 0.8mm |
| Grommet Type | Cable Grommet |
| Minimum Cable Diameter | 6mm |
| Maximum Cable Diameter | 13mm |
| Panel Hole Diameter | 20mm |
| Material | Polypropylene, Thermoplastic |
| Colour | Black |
| Series | CLIXX |
| Maximum Panel Thickness | 3.5mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.