| Affixing Method | Slide On |
| Legend | Y |
| Minimum Cable Diameter | 1.8mm |
| Maximum Cable Diameter | 6.3mm |
| Colour | Black on White |
| Length | 4.5mm |
| Quantity | 100 |
| Printable | No |
| Material | Polyvinyl Chloride |
| Minimum Operating Temperature | -65°C |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Fire Behaviour | Self-extinguishing |
| Series | HODS85 |
| Cable Diameter Range | 1.8 → 6.3mm |
| Operating Temperature Range | -65 → +105 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.