| Affixing Method | Snap On |
| Legend | 2 |
| Minimum Cable Diameter | 0.8mm |
| Maximum Cable Diameter | 2.2mm |
| Colour | White |
| Length | 3mm |
| Width | 5 mm |
| Quantity | 200 |
| Printable | No |
| Material | Polyamide |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Fire Behaviour | Self-extinguishing |
| Series | WIC0 |
| Cable Diameter Range | 0.8 → 2.2mm |
| Resistant To | Vibration |
| Standards Met | HF |
| Operating Temperature Range | -40 → +85 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.