| Affixing Method | Clip On |
| Legend | 1 |
| Minimum Cable Diameter | 2.2mm |
| Maximum Cable Diameter | 2.8mm |
| Colour | White on Brown |
| Material | Nylon 66 |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | 85°C |
| Fire Behaviour | Flame Retardant |
| Operating Temperature Range | -40°C→+85°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.