| Affixing Method | Clip On |
| Legend | 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 |
| Minimum Cable Diameter | 4.2mm |
| Maximum Cable Diameter | 5.1mm |
| Colour | Black, Brown, Green, Grey, Orange, Red, Violet, White, Yellow |
| Fire Behaviour | Self-extinguishing |
| Cable Diameter Range | 4.2-5.1mm |
| Standards Met | RoHS Compliant, UL, UL 94 V-2 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.